VJ1111D471KXLAT
DigiKey Part Number
720-1479-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1479-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1479-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1111D471KXLAT
Description
CAP CER 470PF 630V C0G/NP0 1111
Detailed Description
470 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1111D471KXLAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)