T83E106K063EZZL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T83E106K063EZZL |
Description | CAP TANT 10UF 10% 63V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 63 V 2917 (7343 Metric) 600mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T83E106K063EZZL Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm) |
Tolerance ±10% | Manufacturer Size Code E |
Voltage - Rated 63 V | Ratings COTS |