IHLP2525CZER3R3M11
DigiKey Part Number
541-2580-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2580-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2580-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZER3R3M11
Description
FIXED IND 3.3UH 7A 26 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 7 A 26mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
IHLP2525CZER3R3M11 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6.5A
DC Resistance (DCR)
26mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)