CPF110K000FKEE6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CPF110K000FKEE6 |
Description | RESISTOR METAL FILM 1W 10.0K OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CPF110K000FKEE6 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -65°C ~ 230°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |