PHP02512E4990BST5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PHP02512E4990BST5 |
Description | RES SMD 499 OHM 0.1% 2.5W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 499 Ohms ±0.1% 2.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PHP02512E4990BST5 Models |
Category | Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm) |