ORNTA2002AT1
DigiKey Part Number
ORNT-20KATR-ND - Tape & Reel (TR)
ORNT-20KACT-ND - Cut Tape (CT)
ORNT-20KADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORNTA2002AT1
Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ORNTA2002AT1 Models
Category
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Power Per Element
100mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
20k
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance
±0.1%
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)