ORNA2001AT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 1
Datasheet
Upgrade
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Upgrade
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
2k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ORNA2001AT1
DigiKey Part Number
ORNA2001AT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORNA2001AT1
Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Manufacturer
Vishay Dale Thin Film
Number of Pins
8
Series
Power Per Element
100mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
2k
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance
±0.1%
Supplier Device Package
8-SOIC
Number of Resistors
4
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)