MORNTA1002AT5
DigiKey Part Number
541-2492-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2492-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2492-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MORNTA1002AT5
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±0.1% 50mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Category
Resistor-Ratio-Drift
±1ppm/°C
Manufacturer
Vishay Dale Thin Film
Number of Pins
8
Series
Power Per Element
50mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
10k
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Tolerance
±0.1%
Supplier Device Package
8-MSOP
Number of Resistors
4
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)