CCF0782K0GKE36
DigiKey Part Number
56-CCF0782K0GKE36TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-CCF0782K0GKE36CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCF0782K0GKE36
Description
CCF-07 82K 2% T-1 E36 E3
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.245" L (2.29mm x 6.22mm)