RP1206CT-1000GN-91TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RP1206CT-1000GN-91TR |
Description | 4W 100OHM AL2O3 CHIP RESISTOR W/ |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±2% 4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.120" L x 0.062" W (3.05mm x 1.57mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.015" (0.38mm) |