RP1010AX-50R0FN-91TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RP1010AX-50R0FN-91TR |
Description | RES 50 OHM 1% 1W 1010 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 1010 (2525 Metric) Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Moisture Resistant |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1010 (2525 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm) |