SL1547003
DigiKey Part Number
570-SL1547003-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1547003
Description
ICL 47 OHM 20% 3A 16MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 47 Ohms ±20% 3 A 0.630" (16.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
3 A
Series
R @ Current
400 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.630" (16.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
47 Ohms