SL1222101
DigiKey Part Number
570-SL1222101-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1222101
Description
ICL 220 OHM 20% 1A 13MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 220 Ohms ±20% 1 A 0.512" (13.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
1 A
Series
R @ Current
4.2 Ohms
Diameter
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
220 Ohms