SL0320001
DigiKey Part Number
570-SL0320001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL0320001
Description
ICL 20 OHM 25% 1A 2.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 20 Ohms ±25% 1 A 0.098" (2.50mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
1 A
Series
R @ Current
1.1 Ohms
Packaging
Bulk
Diameter
0.098" (2.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
R @ 25°C
20 Ohms