MS2220005 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Cantherm
In Stock: 598
Datasheet
Direct
Cantherm
In Stock: 3,089
Datasheet
Inrush Current Limiter 20 Ohms ±25% 5 A 0.906" (23.00mm)
MS2220005
DigiKey Part Number
570-MS2220005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS2220005
Description
ICL 20 OHM 25% 5A 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
5 A
Series
R @ Current
190 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.906" (23.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
20 Ohms