CM45B95-2
DigiKey Part Number
CM45B95-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM45B95-2
Description
MODULE CARD MOUNT W/PCB 2" WIDTH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Aluminum Card Mount Module 3U = 5.250" (133.35mm)
Category
Size / Dimension
9.570" L x 2.000" W (243.08mm x 50.80mm)
Manufacturer
Vector Electronics
Height
3U = 5.250" (133.35mm)
Series
Card Size Range
4.500" H x 9.600" L (114.30mm x 243.84mm)