X4BD40L1-50200G
DigiKey Part Number
1173-X4BD40L1-50200GTR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-X4BD40L1-50200GCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-X4BD40L1-50200GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X4BD40L1-50200G
Description
50 OHM UNBAL 200 OHM BAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 2.3GHz ~ 6GHz 1:4, 50 / 200Ohm 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Category
Phase Difference
180° ±13°
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
1.1dB
Series
Return Loss (Min)
10dB, 12dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
2.3GHz ~ 6GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
1:4, 50 / 200Ohm