B0430J50100AHF
DigiKey Part Number
1173-1052-2-ND - Tape & Reel (TR)
1173-1052-1-ND - Cut Tape (CT)
1173-1052-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B0430J50100AHF
Description
BALUN 400MHZ-3000MHZ 50/100 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 400MHz ~ 2.5GHz, 2.5Ghz ~ 3GHz 50 / 100Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Phase Difference
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
4.0dB
Series
Return Loss (Min)
7dB, 8.4dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
400MHz ~ 2.5GHz, 2.5Ghz ~ 3GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm