TPI 30-124A-JP
DigiKey Part Number
1951-TPI30-124A-JP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPI 30-124A-JP
Description
AC/DC CONVERTER 24V 30W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
EDA/CAD Models
TPI 30-124A-JP Models
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
88%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension
3.34" L x 1.36" W x 0.77" H (84.8mm x 34.5mm x 19.6mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output 1
1.25 A