THR 10-2415WI
DigiKey Part Number
1951-THR10-2415WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THR 10-2415WI
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 417mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
THR 10-2415WI Models
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.43" H (50.8mm x 25.4mm x 11.0mm)
Current - Output (Max)
417mA