THN 30-7222WIR
DigiKey Part Number
1951-THN30-7222WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 30-7222WIR
Description
51 WATT DC/DC CONVERTER, RAILWAY
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 1.25A, 1.25A 36V - 160V Input
EDA/CAD Models
THN 30-7222WIR Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
90%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
160V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
CB, cURus
Voltage - Output 2
-12V
Standard Number
Current - Output (Max)
1.25A, 1.25A