THN 30-7215WIR
DigiKey Part Number
1951-THN30-7215WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 30-7215WIR
Description
50 WATT DC/DC CONVERTER, RAILWAY
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 1.25A 36V - 160V Input
EDA/CAD Models
THN 30-7215WIR Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
91%
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
160V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Current - Output (Max)
1.25A