THN 30-2425WIR
DigiKey Part Number
1951-THN30-2425WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 30-2425WIR
Description
37 WATT DC/DC CONVERTER, RAILWAY
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 24V -24V 625mA, 625mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
THN 30-2425WIR Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Applications
ITE (Commercial), Railway
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
91%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Output 2
-24V
Standard Number
Current - Output (Max)
625mA, 625mA