THL 30-2423WI
DigiKey Part Number
1951-THL30-2423WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THL 30-2423WI
Description
30W 1X1" DC/DC CONVERTER ISOLATE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 1A, 1A 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
THL 30-2423WI Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.8 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Output 2
-15V
Standard Number
Current - Output (Max)
1A, 1A