TEL 15-4813WIN
DigiKey Part Number
1951-TEL15-4813WIN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEL 15-4813WIN
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 1A 18V - 75V Input
EDA/CAD Models
TEL 15-4813WIN Models
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.8 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Efficiency
87%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.40" H (23.8mm x 13.7mm x 10.2mm)
Current - Output (Max)
1A