TEL 15-2413N-HS
DigiKey Part Number
1951-TEL15-2413N-HS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEL 15-2413N-HS
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 1A 18V - 36V Input
EDA/CAD Models
TEL 15-2413N-HS Models
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.8 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Efficiency
87%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
0.96" L x 0.56" W x 0.96" H (24.4mm x 14.3mm x 24.4mm)
Current - Output (Max)
1A