LPL0100CJUMPF-T20 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LPL0100CJUMPF-T20 |
Description | RES 0 OHM JUMPER 1% 01005 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0 Ohms Jumper Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Anti-Sulfur Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Anti-Sulfur |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Package / Case 01005 (0402 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Ratings 7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free) |
Resistance | Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm) |