LMK6HE40000ADLFT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 2,980
Datasheet
400 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 6-VDFN
LMK6HE40000ADLFT
DigiKey Part Number
296-LMK6HE40000ADLFTTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMK6HE40000ADLFTCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMK6HE40000ADLFTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK6HE40000ADLFT
Description
SILICONE OSC XO 400.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
108mA
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
6-VSON (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
67mA