LMK6HA10000BDLFT
DigiKey Part Number
296-LMK6HA10000BDLFTTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMK6HA10000BDLFTCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMK6HA10000BDLFTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK6HA10000BDLFT
Description
SILICONE OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
75mA
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
6-VSON (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
13mA