LMK62E2-156M25SIAT
DigiKey Part Number
296-46901-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-46901-1-ND - Cut Tape (CT)
296-46901-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK62E2-156M25SIAT
Description
SILIC OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK62E2-156M25SIAT Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
110mA
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
6-SMD Module
Base Resonator
Supplier Device Package
6-QFM (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V