LMK61A2-100M00SIAT
DigiKey Part Number
296-43859-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-43859-1-ND - Cut Tape (CT)
296-43859-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK61A2-100M00SIAT
Description
SILICONE OSC XO 100.0000MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK61A2-100M00SIAT Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
196mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD Module
Base Resonator
Supplier Device Package
6-QFM (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
136mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V