LMK60E2-125M00SIAT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMK60E2-125M00SIAT |
Description | SILIC OSC XO 125.0000MHZ LVPECL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMK60E2-125M00SIAT Models |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 110mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 6-SMD Module |
Base Resonator | Supplier Device Package 6-QFM (7x5) |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm) |
Function Enable/Disable | Current - Supply (Disable) (Max) 70mA |
Output LVPECL | Base Product Number |
Voltage - Supply 3.3V |