LMK60E2-125M00SIAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 73
Datasheet
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 243
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module
LMK60E2-125M00SIAR
DigiKey Part Number
LMK60E2-125M00SIAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK60E2-125M00SIAR
Description
SILIC OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMK60E2-125M00SIAR Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
110mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA
Voltage - Supply
3.3V