SKT01C101M10A6
DigiKey Part Number
4075-SKT01C101M10A6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SKT01C101M10A6
Description
CAP CER 100PF 50V X7S
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7S
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Single Layer, Wire Bondable
Packaging
Tray
Ratings
COTS
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.007" (0.18mm)