FN3288HV-10-44-C34-R65
DigiKey Part Number
817-2811-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288HV-10-44-C34-R65
Description
LINE FILTER 10A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
760 V
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Current
10 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Box
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Two Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
440 V