TTMS-38.1-9
DigiKey Part Number
A109339-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTMS-38.1-9
Description
LABEL HEAT SHRINKABLE WHT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.50" (38.1mm); Cable O.D. 0.825" ~ 1.30" (20.95mm ~ 33.02mm)
Category
Color
White
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Material
Polyolefin (PO), Flame Retardant, Irradiated
Series
For Use With/Related Products
Packaging
Spool
Shelf Life
144 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Heat Shrinkable
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Label Size
1.50" (38.1mm); Cable O.D. 0.825" ~ 1.30" (20.95mm ~ 33.02mm)