TTMS-12.7-9
DigiKey Part Number
TTMS-12.7-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTMS-12.7-9
Description
LABEL HEAT SHRINKABLE WHT
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 0.500" (12.7mm); Cable O.D. 0.183" ~ 0.425" (4.64mm ~ 10.79mm)
Category
Color
White
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Material
Polyolefin (PO), Flame Retardant, Irradiated
Series
For Use With/Related Products
Packaging
Spool
Shelf Life
144 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Heat Shrinkable
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Label Size
0.500" (12.7mm); Cable O.D. 0.183" ~ 0.425" (4.64mm ~ 10.79mm)