QSW-60-100 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | QSW60100-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QSW-60-100 |
Description | QUICK SHRINK WRAP 60MMX100MM |
Customer Reference | |
Detailed Description | Black Shrink Wrap 2.362" (60.0mm) X 3.94" (100mm) Adhesive Lined |
Datasheet | Datasheet |
Category | Thickness 0.025" (0.64mm) |
Manufacturer TE Connectivity Raychem Cable Protection | Width 2.362" (60.0mm) |
Series | Features Adhesive Lined |
Packaging Bulk | Material Polyolefin (PO), Irradiated |
Part Status Obsolete | Color Black |
Length 3.94" (100mm) | Base Product Number |