H445K3BDA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
45.3 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
H445K3BDA
DigiKey Part Number
H445K3BDA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H445K3BDA
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
H445K3BDA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)