CSI-SGFE-300-UFFR
DigiKey Part Number
CSI-SGFE-300-UFFR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSI-SGFE-300-UFFR
Description
COAX CBL U.FL TO SMA 11.8"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 11.811" (300.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSI-SGFE-300-UFFR Models
Category
2nd Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Manufacturer
TE Connectivity Linx
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
11.811" (300.00mm)
Style
U.FL (UMCC) to SMA
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Gray
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
All prices are in AUD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CBL U.FL TO SMA 3.9"
In-Stock: 1276
COAX CBL U.FL TO SMA 7.8"