CSI-RGFE-200-UFFR
DigiKey Part Number
CSI-RGFE-200-UFFR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSI-RGFE-200-UFFR
Description
COAX CBL U.FL TO RP-SMA 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to RP-SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSI-RGFE-200-UFFR Models
Category
2nd Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Manufacturer
TE Connectivity Linx
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
7.874" (200.00mm)
Style
U.FL (UMCC) to RP-SMA
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
1st Connector
RP-SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Gray
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 224
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in AUD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CBL U.FL TO RP-SMA 3.9"
In-Stock: 2239
COAX CBL U.FL TO RP-SMA 11.8"