ANT-GNCP-TH25AL12
DigiKey Part Number
343-ANT-GNCP-TH25AL12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-GNCP-TH25AL12
Description
RF ANT GNSS PATCH L1 L2 25MM PIN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, COMPASS, Galileo, GLONASS, GPS Ceramic Patch Pin Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-GNCP-TH25AL12 Models
Category
Number of Bands
5
Series
Return Loss
-1.4dB, -4dB, -3.5dB, -3.5dB, -9.1dB
Packaging
Tray
Gain
-1.9dBi, -0.9dBi, 0.9dBi, 3.1dBi, 4dBi
Part Status
Active
Power - Max
8 W
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Solder
Frequency (Center/Band)
1.228GHz, 1.246GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
Height (Max)
0.315" (8.00mm)
Frequency Range
1.215GHz ~ 1.24GHz, 1.243GHz ~ 1.25GHz, 1.559GHz ~ 1.592GHz