ANT-433-PW-LP
DigiKey Part Number
ANT-433-PW-LP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-PW-LP
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR SCREW-MNT
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight Screw-Mount Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-433-PW-LP Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
1.9
Gain
-1.9dBi
Termination
Screw-Mount
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
1.988" (50.50mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Frequency Range
427MHz ~ 439MHz