ANT-403-USP
DigiKey Part Number
ANT-403-USP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-403-USP
Description
RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA MICS Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-403-USP Models
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
1.9
Series
Gain
-8.7dBi
Packaging
Tube
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.103" (2.62mm)
Frequency (Center/Band)
403MHz
Applications
MICS
Frequency Range
400MHz ~ 406MHz