ANT-403-USP-T
DigiKey Part Number
ANT-403-USP-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
ANT-403-USP-TCT-ND - Cut Tape (CT)
ANT-403-USP-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-403-USP-T
Description
RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA MICS Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-403-USP-T Models
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
2
Series
Gain
-8.7dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Termination
Solder
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.103" (2.62mm)
Frequency (Center/Band)
403MHz
Applications
MICS
Frequency Range
400MHz ~ 406MHz