ANT-2.45-CHP-T
DigiKey Part Number
ANT-2.45-CHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
ANT-2.45-CHPCT-ND - Cut Tape (CT)
ANT-2.45-CHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.45-CHP-T
Description
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.45-CHP-T Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
2
Series
Gain
0.5dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
3 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.36GHz ~ 2.54GHz