ANT-2.4-USP-T
DigiKey Part Number
ANT-2.4-USP-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
ANT-2.4-USP-TCT-ND - Cut Tape (CT)
ANT-2.4-USP-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-USP-T
Description
RF ANT 2.4GHZ SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Chip Solder Surface Mount
EDA/CAD Models
ANT-2.4-USP-T Models
Category
Antenna Type
Chip
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
3.8dBi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.062" (1.57mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Frequency Range
2.37GHz ~ 2.54GHz