ANT-2.4-JJB-ST
DigiKey Part Number
ANT-2.4-JJB-ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-JJB-ST
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME SLD TH 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Straight Solder Through Hole
EDA/CAD Models
ANT-2.4-JJB-ST Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Packaging
Bulk
Gain
-1.5dBi
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.693" (17.60mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Frequency Range
2.39GHz ~ 2.48GHz