YFF21AC1H101MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-175325-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175325-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175325-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21AC1H101MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 20% 50V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF Feed Through Capacitor 50V 1 A 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF21AC1H101MT0Y0N Models
Category
Current
1 A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 1GHz ~ 5GHz
Capacitance
100 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
50V