YFF21AC1E103MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-175331-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175331-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175331-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21AC1E103MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 25V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 25V 400 mA 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF21AC1E103MT0Y0N Models
Category
Current
400 mA
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 20MHz ~ 2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
25V